Stiri

Cei mici au fost mari!

România a surclasat SerContrabia la fotbal ceea ce nu s-a întâmplat demult. Naționala under 19 a României a câștigat cu 4-0 împotriva Serbiei, în meciul disputat pe arena Ilie Oană, din Ploiești. Mățan a deschis scorul punând latul la o centrare, Moruțan l-a majorat peste trei minute printr-un șut la colțul lung. După pauză, românii nu au renunțat și au mai scuturat plasa înghețată de două ori. Băluță a înscris frumos după o acțiune colectivă iar micuțul Moruțan a marcat, din nou, cel mai frumos gol în urma unei acțiuni extraordinare. Sârbii s-au remercat prin două ocazii dar și cu o blondă superbă care face parte din staff-ul lor medical. Cosmin Contra și Adrian Mutu au venit să-i susțină pe tricolorii lui Boingiu. Staff-ul naționalei a cântat imnul și a urmărit jocul din lojă, împreună cu Mihai Stoichiță și Vivi Răchită. La goluri, Stoichiță s-a bucurat zgomotos împreună cu Mutu și Contra. România va juca următorul meci tot la Ploiești, sâmbăta, împotriva Suediei.