Stiri

Suporteri sancționați după incidentele de la meciul Viitorul – Dinamo

Suporterii care au întrerupt meciul de luni seară, Viitorul Constanța – Dinamo București, pentru că au intrat pe teren, nu au scăpat nepedepsiți.
În total, șase suporteri nu mai pot intra pe stadioane timp de un an.
În minutul 67 al partidei dintre FC Viitorul – FC Dinamo, mai mulţi suporteri ai echipei Dinamo, au înjurat conducerea clubului şi au cerut demisia antrenorului Eurgen Neagoe.
Apoi au reușit să rupă gardul împrejmuitor şi au intrat pe teren.
Centralul a oprit meciul timp de 20 de minute, iar o parte dintre suporteri au fost evacuaţi.
Gruparea mobilă de jandarmi Tomis Constanţa a declarat că evacuarea acestora s-a desfăşurat fără incidente.
Mai mult decât atât, cei șase suporteri au primit și câte o amendă de 1000 de lei.
Echipa condusă de Gică Hagi a reuşit o victorie importantă, scor 5-0, în fața lui Dinamo.
La meci au asistat la început 4.500 de spectatori, 500 dintre ei fiind dinamoviști.