Stiri

Ianis Hagi, pasă decisivă pentru Rangers spre “optimile” Europa League

Ianis Hagi, Demon și Înger, în meciul câştigat de Glasgow Rangers pe terenul formaţiei portugheze Sporting Braga, cu 1-0, miercuri seara, în urma căruia scoțienii s-au calificat în optimile de finală ale Europa League.

Rangers s-a impus la Braga prin golul reuşit de extrema Ryan Kent, în repriza secundă, după o pasă magistrală a lui Hagi jr.

Internaţionalul român, care a jucat 72 de minute, a ratat o lovitură de la 11 metri, la finalul primei reprize, însă fanii au uitat repede asta și au apreciat modul în care s-a remontat.

O glumă cu substrat marca Steven Gerrard, fostul căpitan al lui FC Liverpool, după ce echipa sa a a ratat şase dintre cele zece loviturile de la 11 m primite de la debutul acestui sezon.