Stiri

Halep și Begu, revenire în sferturi la Shenzhen

Halep şi Begu, revenire “din altă lume” în sferturi la Shenzhen! După 0-7 în super tie-break şi 5 mingi de meci salvate, Simona şi Irina au trecut de o altă echipă româneascăEchipa “Sirina” a câştigat un meci epic marţi dimineaţă, în sferturile de finală ale probei de dublu din Shenzhen, învingându-le pe Mihaela Buzărnescu şi Irina Bara cu scorul de 4-6, 6-4, 13-11. Sfertul 100% româneasc dintre Simona Halep/Irina Begu şi Mihaela Buzărnescu/Irina Bara a fost adjudecat de tenismenele mai experimentate la Shenzhen! Halep şi Begu s-au impus cu 4-6, 6-4, 13-11, după o oră şi 51 de minute, iar desfăşurarea meciului a fost una incredibilă. Halep şi Begu, care fac tandem pentru a patra oară în circuit, au reuşit calificarea după ce au fost conduse cu 7-0 în super tie-break.Este a doua semifinală atinsă în circuitul WTA de Simona Halep şi Irina Begu, care au mai obţinut performanţa respectivă şi la Madrid 2016. Româncele nu şi-au aflat încă adversarele din penultimul act, ţinând cont că au mai rămas de disputat inclusiv partide din turul I la Shenzhen.